Afrykańska Przygoda

Tanzania

Afrykańska Przygoda

Safari i esencja Tanzanii

Tanzania jest domem dla wielu z najlepszych i największych parków w Afryce i jednych z najbardziej zróżnicowanych i unikalnych krajobrazów, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Od łąk po lasy, formacje skalne i szczyty górskie, jeziora – nie ma wątpliwości, że Tanzania oferuje niesamowite możliwości przygody z przyrodą

Przygotuj się na spotkanie oko w oko z najpiękniejszymi zwierzętami Afryki.

Afrykańska Przygoda

Program Przygody

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Arushy  popołudniem

Dzień 2

Przylot i zakwaterowanie w hotelu lub lodgy.  Odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 3

Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Tarangire na całodzienną wyprawę z piknikowym lunchem.  Park składa się z naturalnej roślinności głównie z lasów akacjowych i gigantycznych drzew baobabowych, z ogromnym obszarem bagiennym na południu. Park Narodowy Tarangire jest znany z tego, że zawiera jedne z największych stad słoni w Afryce. Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania kolacja i nocleg.

Dzień 4

Rano przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara, który znajduje się w obrębie Wielkiej Doliny Ryftowej. Jezioro Manyara szczyci się spektakularnym otoczeniem, słynie z lwów wspinających się po drzewach. Brzegi jeziora są zatłoczone różowymi flamingami i przyciągają ponad 400 gatunków ptaków, z których wiele to ptaki wodne lub migrujące.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Serengeti, przez piękne pola uprawne Karatu i obszaru chronionego Ngorongoro. Zostawiajmy za sobą wyżyny, zjeżdżamy do serca dzikiej Afryki - Parku Narodowego Serengeti - z jego niekończącymi się równinami, ciągnącymi się w oddali jak okiem sięgnąć. Udajemy się do centralnej części parku, znanej jako obszar Seronera, jednego z najbogatszych siedlisk dzikiej przyrody w parku, z rzeką Seronera, która stanowi cenne źródło wody dla tego obszaru i dlatego przyciąga dzikie zwierzęta reprezentujące większość gatunków Serengeti. Przyjeżdżamy na lunch i cieszymy się popołudniową jazdą po parku narodowym Serengeti.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzamy centralną część Parku Narodowego Serengeti. Legendarny Park Narodowy Serengeti jest najbardziej znanym celem safari ze względu na niesamowitą populację lwów i lampartów. Centralna część Serengeti - znana jako obszar Seronera - jest jednym z najbogatszych siedlisk dzikich zwierząt w parku.

Dzień 7

Dzisiaj również poświęcimy dzień na spotkanie z przyrodą w Seronerze. Zdecydowanie jeden dzień nie wystarczy, aby nacieszyć się i doświadczyć piękna tego miejsca.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu i poranną jazdą na podglądanie zwierząt, wyruszymy do Karatu przez obszar chroniony Ngorongoro. 

Dzień 9

Krater Ngorongoro jest jednym z najbardziej gęsto zatłoczonych afrykańskich obszarów dzikiej przyrody na świecie i jest domem dla około 30.000 zwierząt, w tym niektórych z Tanzanii ostatnich pozostałych czarnych nosorożców. Zjemy piknikowy lunch na dnie krateru. Późnym popołudniem powrócimy do Arushy.

Dzień 10

Poranek wolny na odpoczynek lub spacer po Arushy, zakupy pamiątek. Pożegnanie i wylot do Warszawy popołudniem

Dzień 11

Przylot do Warszawy

 • transfer z lotniska Arusha i na lotnisko
 • noclegi w campach, lodgach
 • Śniadanie, lunche ( w tym piknikowe) oraz kolacje
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • bilety wstępu i dodatkowe opłaty do zwiedzanych parków, transport podczas wycieczek, woda butelkowana na osobę w czasie zwiedzania
 • lokalne podatki i opłaty rządowe
 • opieka MOJA i lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • przygoda, dobry humor i tylko pozytywne wibracje
 • Przelot międzynarodowy Warszawa – Arusha- Warszawa
 • Wiza wjazdowa do Tanzanii - 50 USD/os
 • test PCR dla niezaszczepionych na 72h przed przylotem do Tanzanii
 • wydatki własne
 • zwyczajowe napiwki dla obsługi hotelu, kierowców i lokalnych przewodników, kucharzy