Afrykańska Przygoda

Kenia

Afrykańska Przygoda

Trzy wspaniałe Parki i Jezioro Naivasha

Park Narodowy Masai Mara

Jest jednym z najbardziej znanych miejsc na doświadczenie safari w Afryce. Wraz z Serengeti (Tanzania) jest domem dla jednych z największych skupisk dzikiej przyrody na Ziemi i jest sceną Wielkiej Migracji.

Jezioro Naivasha

Zwane lokalnie jako szorstka woda to jezioro słodkowodne leżące na wysokość 1884 m n.p.m.

Brzegi otoczone papirusami i żółtymi akacjami, hipopotami bawiącymi się lub leniuchującymi na płyciznach.

Park Narodowy Amboseli

Spektakularne widoki na Kilimandżaro, najwyższą wolnostojącą górę na Świecie.

Amboseli jest to wielkie niebo i dalekie horyzonty połączone z bagnistymi źródłami oraz suchą i zakurzoną ziemią deptaną przez setki słoni.

Park Narodowy Tsavo East

Jego rozległe otwarte przestrzenie są hipnotyzujące. Ogromne, półpustynne tereny są domem dla większości zwierząt a zwłaszcza dla czerwonych        słoni.

Afrykańska Przygoda

Program Przygody

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Nairobi.  W zależności od godziny przylotu i zameldowanie w hotelu – kolacja.

Dzień 2

Śniadanie i wyjazd do parku Masai Mara. Przed nami  5 h jazdy do głównej bramy. Przejedziemy przez wielką afrykańską dolinę ryftową i słynne miasto Maasajów - Narok. Docieramy na        lunch w lodgy i zameldowanie, odpoczynek. Popołudniowy game drive przez park w poszukiwaniu słonia, bawoła, lwa, lamparta i nosorożca ( wszyscy członkowie wielkiej piątki). Kolacja i nocleg na terenie parku.

Dzień 3

Wyjeżdżamy na poranne game drive przed śniadaniem,  a po śniadaniu spędzimy cały dzień w parku ( zabieramy ze sobą lunch boxy). Udajemy się nad rzekę Mara, aby zobaczyć gigantyczne krokodyle nilowe. Trzymamy mocno kciuki, żeby zobaczyć najbardziej spektakularne zjawisko w przyrodzie - wielką migrację antylop gnu, zebr, gazeli. Kolacja i zameldowanie w lodgy.

Dzień 4

Wczesne śniadanie. Po śniadaniu wyjazd z Masai Mara i przejazd nad jezioro Naivasha. Jazda potrwa ok 5 h. Na lunch, zatrzymamy się również, aby zobaczyć scenerię skarpy wielkiej doliny ryftowej. Później rejs statkiem wzdłuż jeziora Naivasha, aby zobaczyć hipopotamy i różne typy ptaków. Kolacja i nocleg w lodgy.

Dzień 5

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd z jeziora Naivasha do parku narodowego Amboseli - ok 6 h jazdy do głównej bramy. Podczas podróży do parku narodowego Amboseli, który leży u podnóża Kilimandżaro ( najwyższej góry Afryki), zatrzymamy się ponownie, aby podziwiać wielką dolinę ryftową. Na bagnach i równinach Amboseli można zobaczyć słonie min: lwy, gepardy i bawoły. Lunch i chwila odpoczynku w obozie. Później wyjazd na popołudniowe game drive po parku od 16:00 do 18:30 . Kolacja i nocleg na terenie parku.

Dzień 6

Wczesne śniadanie i poranne game drive na tropienie zwierzaków, potem zmierzamy do parku narodowego Tsavo East, ok 6 h jazdy do Voi Gate. Tsavo East słynie z dużej liczby czerwonych słoni. Obiad w lodgy na terenie parku. Popołudniowe spotkanie z dziką przyrodą od 16:00 do 18:30,  następnie kolacja, relaks i słuchanie dźwięków sawanny. Nocleg w lodgy.

Dzień 7

Poranne safari przed śniadaniem. Po śniadaniu wyjazd z parku i przejazd w kierunku południowym Mombasy – do Diani Beach –najpiękniejsza szeroka plaża z białym gorącym piaskiem. Podróż potrwa około 3,5 h. Zameldowanie w hotelu 4 */ 5 *, odpoczynek i relaks, kolacja.

Dzień 8

Śniadanie. Cały dzień relaksu i odpoczynku na plaży. Kąpanie się w ciepłym Oceanie Indyjskim, korzystanie z atrakcji hotelu. ( możliwość popłynięcia na Robinson sandbank). Kolacja.

Dzień 9

Śniadanie i wyjazd w kierunku przystani Shimoni skąd wyruszymy na wyspę Wasini tradycyjną łodzią. Zatrzymamy się w Kisite Marine Park na nurkowanie z rurką i podziwianie podwodnego świata, jak tylko szczęście dopisze spotkamy delfiny. Spacer po wyspie i lokalny lunch. Powrót do hotelu po południu. Kolacja.

Dzień 10

Śniadanie. Plaża, plaża i jeszcze raz plaża. Korzystamy z całego dnia na łapanie słońca, bryzy oceanu. Maksymalny relaks - stan umysłu - hakuna matata. Możliwość pojechania na zakupy, po pamiątki lokalnym transportem tuk tukiem lub boda boda. Kolacja.

Dzień 11

Śniadanie. Wizyta w lokalnej wiosce - kultura swahili. Spędzamy czas z mieszkańcami, gotujemy razem lokalne jedzenie. Możliwość skorzystania z tradycyjnego malowania stóp lub dłoni henną ( dodatkowa opłata). Przed zachodem słońca niespodzianka. Kolacja w hotelu.

Dzień 12

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie portowego miasta Mombasa. powrót po południu. cieszymy się ostatnimi chwilami na plaży. kolacja.

Dzień 13

Wstajemy rano wraz ze wschodem słońca, wczesne śniadanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.  W zależności od godziny wylotu - przylot wieczorem tego samego dnia lub rankiem następnego..

 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • nocleg w hotelu w Nairobii, nolcegi w lodgach lub campach na terenie parków oraz w hotelu 4 * lub 5 * w pierwszej linii od oceanu w pokojach dwuosobowych twin
 • śniadanie i kolacje + lunche podczas safari oraz na wyspie Wasini
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • bilety wstępu i dodatkowe opłaty do zwiedzanych parków
 • transport podczas wycieczek, woda butelkowana na osobę w czasie zwiedzania
 • lokalne podatki i opłaty rządowe opieka MOJA i lokalnego przewodnika ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • przygoda, dobry humor i tylko pozytywne wibracje
 • przelot Warszawa - Nairobi – Mombasa - Warszawa
 • wiza wjazdowa do Kenii - 50 USD/ os
 • dodatkowe atrakcje ( np: lot balonem nad masai mara - 550 USD/ os)
 • kitesurfing, snorkelling, Robinson Island czy wizyta w wiosce masajskiej - 20 USD/ os)
 • test PCR dla niezaszczepionych na 72 h przed przylotem do Kenii
 • wydatki własne
 • zwyczajowe napiwki dla obsługi hotelu, kierowców i lokalnych przewodników
 •  

Oferta została przygotowana dla grupy minimum 6 osób płacących.

Kolejność zwiedzania i program może ulec zmianom ( głównie z powodu siły wyższej –  np. pogoda). Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu do parków i wizy wjazdowej do danego kraju.