Afrykańska Przygoda

Kenia

Afrykańska Przygoda

Między błękitem a czerwienią

Karen Blixen autorka słynnej powieści „Pożegnanie z Afryką” tak spuentowała Kenię:

„Samo przeżywanie piękna tego kraju może uszczęśliwić człowieka na całe życie”….

Pakuj się, jedziemy na Afrykańską Przygodę do Kenii.

Pamiętaj zapakować jak najwięcej pogody ducha i zrób miejsce na poznawanie i doświadczanie.

Afrykańska Przygoda

Program Przygody

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Mombasy w godzinach popołudniowych lub wieczornych, w zależności od wybranego lotu.

Dzień 2

Przylot do Kenii w zależności od lotu, wczesnym rankiem lub koło południa. W miarę możliwości zakwaterowanie w hotelu nad samą plażą Diani. Relaks po podróży, czas wolny, kolacja.

Dzień 3

Śniadanie i cały dzień relaksowania się na białym, gorącym piasku lub korzystanie z atrakcji hotelu. Krótkie „safari” po oceanie w trakcie odpływu -  dla chętnych. Kolacja.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do morskiego parku Wasini z jedną z najpiękniejszych raf koralowych. Popłyniemy tradycyjną łodzią. Jak dopisze szczęście to przywitają nas delfiny. Zwiedzimy małą osadę na wyspie, zjemy lunch. Powrót po południu, czas wolny. Kolacja.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Shimba Hills – jest to górzysty teren, mozaika lasu i obszarów trawiastych. Jak ponownie dopisze szczęście spotkamy antylopy szablorogie. Zejście do Wodospadu Sheldrick i chłodząca kąpiel w jeziorku.. Lunch i relaks z pięknym widokiem na nizinę, być może uda się dostrzec ocean. Powrót i kolacja w hotelu.

Dzień 6

Dzień błogiego relaksu. Śniadanie i cały dzień wolny na odpoczynek i leniuchowanie, kąpiele w oceanie. Czas można wykorzystać na sporty wodne: kitesurfing, snoorklowanie lub po prostu nic nie robienie. Czyli HAKUNA MATATA. Kolacja.

Dzień 7

Czas na SAFARI!! Śniadanie w restauracji lub zabierzemy je ze sobą. Wyjazd do Parku Narodowego Tsavo East. Trzymamy kciuki za spotkanie z czerwonymi słoniami, zebrami, antylopami, żyrafami, lwami. Zakwaterowanie i lunch w lodgy na terenie parku. Chwila relaksu i wyjazd na popołudniowe game drive. Kolacja.

Dzień 8

Safari dzień II. Śniadanie i wyjazd na poranne spotkanie z dziką przyrodą. Ruszamy również w drogę w kierunku Taita Hills, gdzie będziemy nocować. Lunch i czas wolny na cieszenie się pięknymi widokami. Wyjazd na popołudniową obserwację zwierząt. Powrót i kolacja.

Dzień 9

Safari dzień III. Śniadanie i wyjazd na pożegnanie z cudami kenijskiej przyrody. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Relaks. Kolacja.

Dzień 10

Śniadanie i ponownie relaks na plaży, spacery, rozmowy. Kolacja

Dzień 11

Wycieczka do Mombasy . Po śniadaniu na spokojnie wybierzemy się do tego miasta portowego na zwiedzanie. Kolacja w hotelu

Dzień 12

Spotkanie dwóch Światów. Dzisiaj spędzimy dzień w jednej z lokalnych wiosek, będzie zabawnie, ciekawie i inspirująco. Lunch w wiosce. Przed zachodem Słońca niespodzianka. Kolacja w hotelu.

Dzień 13

Śniadanie. Ostatni dzień na łapanie słońca, stąpaniu bosymi stopami po białym piasku i kąpaniu się w lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego. Dzisiaj też grillujemy na plaży - wspaniałe owoce morza, łapiemy zachód słońca. Kolacja w hotelu

Dzień 14

Po śniadaniu lub wraz ze wschodem Słońca łapiemy żegnamy ocean. Wyjazd na lotnisko i wylot do Polski. W zależności od wybranego lotu przylot jeszcze tego samego dnia w nocy lub kolejnego rano.

 • transfer z lotniska Mombasa i na lotnisko
 • 12 noclegów w hotelu 4* lub 5* w pierwszej linii od oceanu w pokojach dwuosobowych TWIN
 • śniadanie i kolacje +lokalne lunche w wybrane dni wg. programu
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • bilety wstępu i dodatkowe opłaty do zwiedzanych parków, transport podczas wycieczek, woda butelkowana na osobę w czasie zwiedzania
 • lokalne podatki i opłaty rządowe opieka MOJA i lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • przygoda, dobry humor i tylko pozytywne wibracje
 • Przelot międzynarodowy Warszawa – Mombasa - Warszawa
 • Wiza wjazdowa do Kenii - 50 USD/os Dodatkowe atrakcje (np. kitesurfing, snorkelling, czyli nurkowanie z fajką, Robinson Island czy wizyta w wiosce Masajskiej - 20 USD/os)
 • test PCR dla niezaszczepionych na 72h przed przylotem do Kenii
 • wydatki własne
 • zwyczajowe napiwki dla obsługi hotelu, kierowców i lokalnych przewodników

Oferta została przygotowana dla grupy minimum 6 osób płacących.

Kolejność zwiedzania i program może ulec zmianom ( głównie z powodu siły wyższej –  np. pogoda). Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w cenach biletów wstępu do parków i wizy wjazdowej do danego kraju