Dlaczego Afryka?

Afryka to doświadczenie zmieniające życie, a ludzie, których spotkasz w Afryce, zainspirują Cię.

Coraz częściej współcześni ludzie chcą dotrzeć do „początku”, czyli do dzikiej przyrody, która oferuje wytchnienie od zgiełku codziennego życia, niezliczonych decyzji, które musisz podjąć w każdej godzinie, pośpiechu i zgiełku miasta. To ona oferuje prostotę, jest nieokiełznana

i ma surowość naszego żywota, która pozostawia cię zachwyconym, a nawet trochę przytłoczonym.

Afryka to ogromny rezerwuar lądowej bioróżnorodności. Wszyscy potrzebujemy spojrzeć

w głąb siebie; bycie w dziczy daje nam okno, aby to zrobić.

AFRYKA to robi! Nie ma takiego miejsca jak to. A bardzo zimny gin i tonik sączony powoli

o zachodzie słońca gdzieś na safari to świetne miejsce, aby to przeżyć.

Afryka to między innymi piękno natury, które porazi nawet najmniej wrażliwych.

To piękno jest dzikie i magiczne.

Kontynent afrykański może pochwalić się jednymi z najlepiej chronionych obszarów zarządzania ochroną przyrody na ziemi i z pewnością oferuje największą różnorodność siedlisk i gatunków dostępnych dla odwiedzających. Przyciąga entuzjastów dzikiej przyrody, naukowców, filmowców i fotografów z całego świata.

 Jest jak Ogród Eden, oszałamiający swoją obfitością.

Większość ludzi myśli o Afryce jak o miejscu dużych i dzikich zwierząt. Tak jest! I to jest jeden z bardzo dobrych powód, aby tu przyjechać. Ale oczywiście oferuje dużo, dużo więcej niż to.

Mieszkańcy Afryki są najbardziej gościnni na świecie i równie fascynujący jak dzika przyroda. Mają długą i intrygującą historię, nie zawsze łagodną i spokojną , ale to ona uczyniła ich tym, kim są: surowymi, pełnymi pasji i zintegrowanymi z własnym kontynentem.

Afryka to egzotyka kontrastów w kolorach, przyrodzie, ludziach, kulturze, wierzeniach, języku, pożywieniu. Jednych przyciąga drugich odpycha.

Ja pokochałam afrykański ląd od pierwszego spojrzenia przez okno samolotu kilkanaście lat temu: to była przestrzeń, jeszcze raz przestrzeń: raz zielona, raz szara, raz czerwona. Potem był zapach, nie do opisania, tak specyficzny. Pokrył wszystkie pory mojej skóry i tak jest do dziś – tego się nie zapomina. Jak opisać komuś tak ciężkie i gorące powietrze, które zmusza Cię od razu po wyjściu z samolotu do wzięcia głębokiego oddechu i spróbować oddychać  w rytm dźwięków, które zaczynają Cię kołysać – to trans. Afryka dla mnie jest odurzająca

 i uzależniająca. Inność, którą tak mnie pociąga panuje tu naprawdę wszędzie, ale zdecydowanie nie jest ona na pokaz. I nie wszyscy ją docenią.

Afryka jest zawsze zaskakująca, stale uwodząca, zwykle dramatyczna i nie dająca się zinterpretować.  Jest miejscem, z którego wszyscy tak naprawdę pochodzimy. To dla nas wszystkich powrót do domu.

 

Kontynent afrykański, po prostu, jest porywającym miejscem, w którym chociaż raz warto być i go doświadczyć. Spróbuj. Już nigdy nie będziesz taki sam/a.